صفحه نخست آموزش فرهنگ ترافیک ارتقاء فرهنگ ترافیک

عکس های تصادفی

28.jpg
ارتقاء فرهنگ ترافیک مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 21 اسفند 1387
امروزه استفاده از وسائل نقليه جزء جداناپذيری از زندگی روزمره مردم شده است. اما بکارگيری وسائل نقليه همراه با فرهنگ سازی استفاده از اين وسائل نبوده است. نحوه رانندگی، فرار از مقررات، زرنگی های نامعقول، پرخاشگری و تعرض، ويراژ دادن، سرعت های زياد و غير مجاز ، بوق ممتد و گوش خراش، استفاده از تلفن همراه در حين رانندگی و ... همه و همه عناصر نامطلوب فرهنگی در حوزه ترافيک در کشور ما هستند. معضلات و حوادث ترافيکی درمجموع پديد آورنده فاجعه عظيمی برای جامعه ماست. يک فاجعه ملی که هر سال 2 تا 3 درصد ثروت ملی را نابود مي کند و از اين نظر آسيبی قابل توجه به روند توسعه اقتصادی کشور وارد می کند. به موازات اين خسارت های اقتصادی، هر ساله تعداد زيادی از انسان ها بر اثر اين حوادث کشته و يا از کار افتاده می شوند و زيان های اجتماعی غير قابل جبرانی بر پيکر جامعه وارد می شود
  در ترافيک 3 واحد مهم وجود دارد که عبارتند از انسان، راه و وسيله نقليه که در اين ميان انسان در نقش راننده، سرنشين، عابر پياده و حتی به عنوان طراح راه و يا سازنده وسيله نقليه، اصلی ترين نقش است. مرگ و مير، صدمات جانی و مالی و در سطوح پايين تر، تأخيرهای طولانی پشت چراغ های قرمز و ... پيامدهای منفی ديگری هستند که نيازمند ارائه راهکارهای موثر است. از آنجا که معضل ترافيک يک مسأله چند علتی است که از ترکيب پيچيده و غير خطی عوامل گوناگون پديد می آيد، در نتيجه مواجهه با آن بسيار پيچيده است که تنها يک ارگان و سازمان خاص به تنهايی نمی تواند همه مشکلات را حل کند.
 
در ميان همه عوامل موثر در بر طرف کردن معضلات ترافيکی، ارتقاء فرهنگ ترافيک و آموزش همگانی آن، نقش بسيار مثبت و موثری دارد که با همراهی شما همشهريان عزيز، قصد داريم به آموزش و فرهنگ سازی ترافيک بپردازيم. اميد است در کشور ما و به ويژه در شهر مقدس مشهد الرضا از طريق توجه و اهميت دهی به فرهنگ ترافيک و به موازات آن، بوسيله اهرم های اجرايی و مطالعاتی معضلات ترافيکی کاهش يابد.
 

منوی اصلی